Najczęściej zadawane pytania

Montaż

Na jaki klej montować elastyczną deskę?

Montaż elastycznej deski elewacyjnej odbywa się za pomocą klejenia. Używamy do tego kleju dyspersyjnego – cienkowarstwowego. Klej musi być wodoorporny i mrozoodporny (nadający się na elewacje zewnętrzne).

Produkt

Jakie są dostępne kolory elastycznych desek?

W naszej ofercie znajdziesz szereg atrakcyjnych kolorów elastycznej deski elewacyjnej:

Sprzedajecie pomalowaną czy surową tapetę elewacyjną?

Sprzedajemy zarówno surową jak i gotową – pomalowaną tapetę elewacyjną. Jeśli zależy Ci na dużym komforcie instalowania to zdecydowanie sugerujemy zamawianie tapety elewacyjnej surowej – do pomalowania po przyklejeniu.

Deski surowe są tańsze od pomalowanych, a sam montaż jest zdecydowanie bardziej komfortowy. Podczas klejenia desek mamy do czynienia z tzw. montażem „brudnym” – elastyczne deski przyklejamy na zaprawę klejową (dyspersyjny klej). Nadmiar kleju z pomiędzy poszczególnych desek zastępuje fugę i w przypadku desek już pomalowanych brudziłby je podczas montażu. W przypadku deski surowej nie musimy się obawiać przybrudzeniami od kleju, bo i tak całość malujemy podkładowo i następnie lakierobejcą.

Elastyczne deski już pomalowane wystarczy przykleić. Po instalacji można zaprawkowo zamalować klej, któr zastępuje fugę pomiędzy poszczególnymi deskami.

Realizacja zamówienia

Jaki jest koszt wysyłki elastycznych desek

Koszt wysyłki elastycznej okładziny elewacyjnej, którą można zwinąć w rolkę jest stosunkowo niewielki. Dzięki niewielkim gabarytom możemy wysyłać rolki tapety elewacyjnej przesyłkami kurierskimi (co jest niemożliwe w przypadku desek na sztywnym rdzeniu styropianowym).

Back to top