O produkcie

Imitacja deski elewacyjnej

„Tapeta” elewacyjna imituje deskę elewacyjną (drewnianą). Najistotniejszymi cechami elastycznej okładziny „udającej” drewno są: świetny wygląd (bardzo dobre odwzorowanie deski elewacyjnej), łatwy montaż (nieskomplikowane klejenie), oraz fakt, że nie oddziaływują na nią czynniki atmosferyczne (nie próchnieje, nie starzeje się, nie trzeba jej impregnować czy konserwować).

imitacja deski elewacyjnej

Wygląd drewnianych desek elewacyjnych

Wzory, które widoczne są na elastycznych deskach elewacyjnych pochodzą z prawdziwych desek. Dzięki zastosowaniu przestrzennego – trójwymiarowego wzoru słojów drewna, deski wyglądaja bardzo realistycznie i nie są mylone ze sztucznie wyglądającymi deskami kompozytowymi, czy tzw. sidingiem elewacyjnym. W wielu przypadkach oglądający są przekonani, że mają do czynienia z prawdzimym drewnem, a nie imiacją deski elewacyjnej.

Maksymalnie łatwy montaż

Dzięki swoim właściwościom deski są bardzo łatwe w obróbce (nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi jak w przypadku desek elewacyjnych drewnianych), a do tego podczas montażu nie potrzebujemy jakichkolwiek stelarzy. Deski wystarczy przykleić na ułożoną na elewacji warstwę kleju. Deski są elastyczne, można zwinąc je w rolkę, dzięki czemu deskę o długości 2,5 metra może przyklejać jedna osoba (rozwijając ją i dociskając do elewacji). Elastyczne deski łatwo dotniesz nożykiem technicznym.

Prostotę montażu (oraz jego szybkość) pokazuje poniższy  film:

Bez impregnacji i konserwacji

Elastyczna tapeta elewacyjna jest rozwiązaniem ekonomicznym. Przekonasz się o tym juz w najbliższych latach użytkowania, kiedy to nie będziesz musiał impregnować elewacji. Imitacja drewna na elewacji to oszczędność pieniędzy i czasu.

Back to top